مهاجرت به استرالیا

سرفصل مطالب

مهاجرت به استرالیا

اگر شما هم قصد زندگی در کشوری خوش آب‌وهوا و با اقتصادی قوی را دارید، استرالیا انتخاب مناسبی است. شما می‌توانید از طریق تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری و … به این کشور مهاجرت کنید. هزینه‌های مهاجرت به استرالیا به مواردی مانند نوع ویزا و سن شما بستگی دارد. از بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجران می‌توان به شهرهای سیدنی، ملبورن و بریزبن اشاره کرد. شما می‌توانید پس از چند سال، بسته به نوع اقامتتان در استرالیا، شهروند این کشور شوید و از مزایای مختلف شهروندی استرالیا بهره ببرید.

چرا مهاجرت به استرالیا؟

مهاجرت به استرالیا، مزایای مختلفی دارد که در ادامه به برخی از آنان اشاره می‌کنیم:

  • مراقبت‌های بهداشتی رایگان: در بسیاری از بیمارستان‌های دولتی، هزینه‌های درمانی بسیار کم یا رایگان است و تمامی شهروندان استرالیا می‌توانند پس از ثبت نام در سامانه مدیکر، از خدمات درمانی رایگان استفاده کنند. با عضویت در این سامانه شما حداکثر ۲۵% از هزینه‌های درمان را پرداخت خواهید کرد.
  • کیفیت بالای آموزش: تحصیل در مدارس و موسسات آموزش عالی استرالیا، هزینه کمتری نسبت به سایر کشورها دارد. کیفیت تدریس و سطح علمی اساتید در مراکز آموزشی استرالیا، بسیار بالاست. نظام آموزشی استرالیا بر فعالیت‌های فوق برنامه و تعامل دانش‌آموزان تاکید بسزایی دارد. زبان تحصیل در استرالیا، انگلیسی است.
  • آب و هوا: به دلیل معتدل بودن آب و هوا در این کشور، مهاجرت به استرالیا مقصد بسیاری از مهاجران و افراد علاقه مند است. 
  • اخذ آسان شهروندی: تمامی افرادی که در استرالیا اقامت دارند، می‌توانند فرصت شهروندی این کشور را پس از چند سال بدست آورند. دولت استرالیا تابعیت دوگانه افراد را به رسمیت می‌شناسد. کودکانی که والدین آن‌ها اقامت دائم استرالیا دارند، می‌توانند برای اخذ شهروندی درخواست دهند.
  • بهترین شهرهای جهان برای زندگی: طبق نظرسنجی روزنامه اکونومیست، چندین شهر استرالیا در لیست بهترین شهرهای جهان قرار دارند، مانند سیدنی، ملبورن و کانبرا…
  • ثبات اقتصادی: اقتصاد استرالیا اقتصادی نسبتا قوی است و دلار استرالیا، جزو بهترین ارزهای دنیاست. دستمزدها در استرالیا، نسبت به سایر کشورها بالاتر است. نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین است و سیستم بهداشت و درمان استرالیا قوی است.

روش های مهاجرت استرالیا

روش‌های متنوعی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد و هر یک از این روش‌ها، ویزاهای مخصوص به خود را دارد که در ادامه هر یک از این روش‌ها را به همراه ویزای مربوطه معرفی می‌کنیم.

جهت دریافت مشاوره تخصصی مهاجرت تحصیلی به کشور های کانادا,آمریکا,استرالیا,نیوزیلند, انگلستان, قبرس شمالی فرم مشاوره را تکمیل نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماش خواهند گرفت. همچنین میتوانید از طریق شماره تماس 02188549226 با ما در ارتباط باشید.

مثال : 9121112233

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

یکی از راه های مهاجرت به استرالیا مهاجرت تحصیلی است که ابتدا لازم است در یک موسسه آموزشی ثبت نام و شهریه آن را پرداخت کنید. رسید پرداخت شهریه برای دریافت ویزای تحصیلی الزامی است. پس از اتمام دوره تحصیل خود در استرالیا نیز، می‌توانید با توجه به مدت زمان تحصیل، ۳۰ الی ۶۰ روز در این کشور بمانید و به جستجوی کار باشید.

طبق سایت رسمی دولت استرالیا، هزینه‌های تحصیل در استرالیا، برای دانشجویان به صورت زیر است:

مقطع تحصیلیهزینه سالانه
کارشناسی۲۰,۰۰۰ دلار استرالیا (۱۳,۶۷۵ دلار آمریکا) الی ۴۵,۰۰۰ دلار استرالیا (۳۰,۷۶۹ دلار آمریکا)
کارشناسی‌ارشد۲۲,۰۰۰ دلار استرالیا (۱۵,۰۴۵ دلار آمریکا) الی ۵۰,۰۰۰ (۳۴,۱۹۲ دلار آمریکا)
دکترا۲۰,۰۰۰ دلار استرالیا (۱۳,۶۷۵ دلار آمریکا) الی ۴۲,۰۰۰ دلار استرالیا (۲۸,۷۲۱ دلار آمریکا)
هزینه‌های تحصیل در استرالیا

هنگام تحصیل در استرالیا، می‌توانید ۴۰ ساعت در دو هفته کار کنید. اگر بیشتر از میزان ساعت تعیین‌شده کار کنید، ممکن است ویزای شما باطل شود. دوره‌های کارآموزی جزو ساعات کاری شما محسوب نمی‌شود. در صورتی که در دوره‌های مجازی شرکت کنید، محدودیتی برای کار و تحصیل همزمان در استرالیا ندارید.

مهاجرت استرالیا از طریق کار

اگر شما هم جزو نیروهای کاری ماهر و فعال در کشور خود هستید، مهاجرت به استرالیا انتخاب مناسبی است. تنوع ویزاهای کاری استرالیا نسبتا زیاد است و مهاجرت کاری به استرالیا می‌تواند شرایط زندگی و فرصت‌های شغلی شما را تغییر دهد. انواع ویزا برای کار در استرالیا، عبارتند از ویزای موقت کمبود مهارت (ساب‌کلاس ۴۸۲)، ویزای طرح نامزدی کارفرما (ساب‌کلاس ۱۸۲)، ویزای موقت تحت حمایت کارفرمای ماهر (ساب‌کلاس ۴۹۴) و …

مهاجرت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های مهاجرت به استرالیا, سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف مثل راه اندازی کار و خرید ملک و…. است. حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در استرالیا حدود ۲.۵ میلیون دلار استرالیا (۱.۷ میلیون دلار آمریکا) است و شما باید در مدت زمان اعتبار ویزای خود (۵ سال) به فعالیت‌های تجاری یا سرمایه‌گذاری در استرالیا مشغول شوید. با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری می‌توانید خانواده خود را نیز به استرالیا ببرید. برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا، شما باید توسط یک نهاد دولتی به سازمان‌هایی که نیاز به سرمایه‌گذار دارند، معرفی شوید. در صورتی که قبل از اول ژوئن ۲۰۲۱ برای دریافت این ویزا درخواست داده باشید باید ۱.۵ میلیون دلار استرالیا (۱,۰۲۱,۵۲۶ دلار آمریکا) پرداخت کنید.

اقامت و شهروندی در استرالیا

یکی از راه های مهاجرت به استرالیا, اخذ اقامت دائم و شهروندی استرالیا است. شما به عنوان فردی که اقامت دائم را دارید، می‌توانید در این کشور زندگی کنید و مشغول به کار شوید و تحصیل کنید. در جدول زیر تفاوت‌های اقامت دائم و شهروندی استرالیا نوشته شده است:

حقوقاقامت دائمشهروندی
مسافرتداشتن ویزای اقامت دائم استرالیا برای سفرهای خارج از کشور ضروری است.بدون محدودیت، اجازه ورود به استرالیا یا خروج از آن را دارید.
رایدر اکثر موارد حق رای ندارید.به راحتی حق رای دارید.
خدمات و مزایای دولتیبه قوانین بستگی دارد.به قوانین بستگی دارد.
اقامت و شهروندی در استرالیا

شهروند استرالیا، نسبت به قوانین این کشور باید آگاهی کامل داشته باشد و پس از اقامت دائم در استرالیا، برای درخواست شهروندی در این کشور لازم است که در استرالیا حضور داشته باشید. شرایط دریافت اقامت برای افراد کمتر از ۶۰ سال و افراد بالای ۶۰ سال با یکدیگر متفاوت است. برای تبدیل شدن به شهروند استرالیا، باید چهار سال اقامت دائم در استرالیا داشته باشید و پس از کسب ۷۵% نمره در آزمون شهروندی استرالیا می‌توانید شهروند استرالیا شوید. باید ثابت کنید به قوانین این کشور احترام می‌گذارید و تعهدات شهروندی را در نظر می‌گیرید.

اگر پدر یا مادر شما شهروند استرالیا باشند و شما در خارج از این کشور متولد شده باشید، می‌توانید برای مهاجرت به استرالیا اقدام به دریافت شهروندی استرالیا کنید. هزینه این درخواست ۳۱۵ دلار استرالیاست. در صورتی که شما همزمان با خواهر یا برادر خود برای شهروندی اقدام کنید می‌توانید ۱۳۰ دلار استرالیا بپردازید. شما باید ثابت کنید پدر و مادر شما هنگام تولد شما، شهروند استرالیا بوده‌اند.

محدودیت سنیمدارک
۱۶ سال یا بیشتر– نام، تاریخ تولد، جنسیت
– عکس
– امضا
و آدرس محل سکونت
۱۵ سال یا کمتر– نام، تاریخ تولد، جنسیت
و عکس

دریافت پاسپورت استرالیا

براساس شاخص آرتون پاسپورت استرالیا چهارمین پاسپورت قدرتمند جهان است. با داشتن پاسپورت این کشور شما می توانید به ۱۶۸ کشور بدون ویزا یا با ویزای بدو ورود سفر کنید. پاسپورت استرالیا، توسط اداره گذرنامه این کشور صادر می‌شود. مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت استرالیا عبارتند از مدرکی دال بر این که شما شهروند استرالیا هستید، مدارک مربوط به محل تولد و جنسیت شما، مدارک هویتی به همراه عکس و امضا و آدرس محل سکونت فعلی شما. فرم‌های درخواست پاسپورت را می‌توان به صورت آنلاین پر کرد. حدود شش الی هفت ماه طول می‌کشد تا پاسپورت شما آماده شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبان آکادمی شکوه

برای مشاوره یا طرح سوال در واتساپ با ما در تماس باشید.

امور مشاوره آزمون و مهاجرت